nini به ایران امد! دلمان افتاب می خواهد و موهای بلندمان را


علی:

می گویند توهم مسخره است

اما توهم کنار تو بودن برای من دلخوشیست

شاید مسخره باشد اما دلخوشیست دیگر...

علی:

من با اخرین باد پاییزی مردم

یادت هست بانوی پاییزان؟

یادت هست چگونه لبخند میزدی؟

اصلا همان لبخندت مرا کشت.

 سلام.

امروز یه داستان داریم .

چند سال پیش درباره ی معنای فرهنگ کلی تحقیق کردم اخرم کلی چرت و پرت داشتم رو کاغذ ، یه روز از کتابخونه داشتم بر میگشتم خونه یه راننده تاکسی جوابمو داد به جواب اون کاری ندارم (راستش چون دقیقا یادم نیست) اما از همون زمان سعی کردم این مفهومو بفهمم.

این موضوع گذشت و گذشت تا رسید به  دو هفته ی پیش که دختر عمه ی گرام از فرانسه برگشت ایران و همراه خودش دوست ویتنامیشم اورده بود خانوم متین و ارومی بود و معلوم بود حسابی درباره ی ایران و ایرانی پرس جو کرده ، و اومده  ایران بعد از کمی گشت و گذار به اولین نکته ای که پی برده بود این بود که خیابونای تهران و کرج بزرگ ترین (فشن شو ) های دنیان .

کنار نوشت: حرف زدن با ادمی که لهجه ویتنامی و فرانسوی داره و سعی می کنه انگلیسی حرف بزنه ادم و از خنده میکشه!

نکته ی بعدی که ذهن این خانومو درگیر کرده بود اخلاق تند و غیر دوستانه ی مردم با هم بود و اینکه جایی از شهر مردم رو در حال گپ و گفت نمی بینی و اکثرا دارن از وسیله ای بد لبو استفاده می کنن.

کنار نوشت: وسیله ی بد بو = قلیون

خوب به نظر من توجه این خانوم به مسائل شاید به خاطر این بود که ایشون مستندساز بودن و برای حرفش همچین توجهی لازمه (البته اون قدرهام افراطی نبود).

این خانومه (nini ) بله اسمش نی نی بود به خاطر زندگی در اسیا و اروپا با پوشش مردم این دو منطقه اشنا بود و میدونست خاورمیانه و اسلام چیه و البته از خوراک شبکه های غربی هم درباره ی این مناطق بسیار اشباح بود اما می گفت این عجیب ترین پوششی که یک زن ممکن داشته باشه و پسر های شما هم کم کم دارن تبدیل میشن به پسرای اسیای شرقی( فرقی با دخترا ندارن)

(منظورش حجاب خانوم ها نبود نظرش در واقع به خاطر پوشش متفاوت نسبت به بقیه کشورا بود گیر کردن بین دو چیز که خوب به نظر من جای بحث داره)

   روز اخر سفر این خانوم با دعوت به یه عروسی تموم شده بود یه عروسی تو باغ تو لواسون که خوب مثل اینکه مختلط بوده ،من تو این عروسی نبودم اما طاها که رفته بود می گفت قیافه ی نی نی شبیه قیافه الیس تو سرزمین عجایب بوده!

و بهش گفته من همچین چیزی هیچ وقت تو پارتیای اروپاییا ندیدم و عجیب تر چه طور گروه سنی 1 تا 70 سال این جوری تو یه مهمونی جمع میشن.

کنار نوشت: دختر عمه ی بزرگ تر این خانوم رو برای اولین بار تو عمرش ارایش کرده بوده و این خانوم برای اولین بار خودش رو ارایش کرده دیده بوده!

و خوب قبل رفتنش هم گفت: مردم خوبی هستید اما خودتون نیستید :| من که از این جمله خوشم نمیاد.

پ.ن: خانوم خون گرم مهربون و بی نهایت اوووم چی باید بگم؟ خاکی؟ اره خاکی و راحت بود بی نهایت خاکی راحت بودا !

موقعی که می خواست بره فرودگاه کله لباسشو خیس کرده بود تا چروکاش باز شه و بعد سوار هواپیما شده بود. از خونواده ای اصیل (به گفته ی خودش) داشت و اون قدری هم حس ناسیونالیسیتی نسبت به کشورش نداشت چون اصلا اون جا زندگی نکرده بود!

پ.ن: الان میبینم همه ی تعریف هایی که از فرهنگ برای یک ملت بدون قیاس با ملت های دیگه داشتم علط بوده.

مهم نیست نمی خوام درموردش فکر کنم :|

پ.ن: به نظر خود من رفتار هر ملتی درست یا غلط مهم نیست مهم اینکه تو درستشو انتخاب کنی هر کسی مختاره ازادانه رفتار کنه و انتخاب کنه چون این چیزیه که به انسان بودن ما معنا میده.

پ.ن: پری روز رفتم سلمونی موهای سرم اون قدر بلند شده بود که تا رو چشمام میومد و حسابی کلافم می کرد که خوب از موهای گرام در این گرما راحت شدیم :|

خودمونیم خیلی خوب بودن :(

پ.ن: نباید میرفتم سلمونی :( شایدم باید میرفتم :| مهم نیست.

پ.ن: تو طول روز افتاب رو ندیدن داره منو افسرده می کنه دلم یه افتاب گرم و سوزان می خواد. یه افتاب گرم گرم...

پ.ن: از این به بعد بیش تر وقت اضافمو باید رو صدای طبیعت بزارم اون وبلاگ و خیلی دوست دارم مثل بچمه.

پ.ن: خواب بر من مستولی گشت.(املای مستولی رو نمی دونم اینه یانه؟ )!

پ.ن: داشت یادم میرفت دختران روزتون مبارک :)

پ.ن: دارم برایند احوالمو در 17 سال گذشته حساب میکنم.

پ.ن: شبتون بخیر برید بخوابید البته بعد دیش بوس کامنت ، میشه لالا ! آفلین

/ 7 نظر / 59 بازدید
متیرا

سلاااااااااااام خیلی جاااااااااالب بود آورین!![گل][گل][گل]

رعنا

سلام نمیدونم چرا اخه تو کشور ما انقدر ارایش رایجه ادم فک میکنه نقاب زدن همه اصلا خودشون نیستن ... انقدر ارایش رایجه ادم بعضی وقتا به پیامهایی که درمورد مسخره کردن ارایش خانوما میاد واقعا با تاسف میگه درسته .. این خانوم nini حرف خیلی تاسف برانگیز ی گفتن در مورد ظاهر بعضی از افراد جامعمون ... بعضی وقتا تو جامعه با خانومایی که ارایش نمیکنن طوری رفتار میشه و طوری نگاهشون میکنن انگار یه واجب رو ترک کرده یا خیلی بی فرهنگه ..ولی بله درسته هر ادم خودش فرهنگشو انتخاب میکنه .

رعنا

عجب نکته طریفی گفتن خدایی 1 تا 70 سال توی یک مهمونی اونم احتمالا با در نظر نگرفتن شرایط بچه ها و نوجوونا

زهرامهدوی فر

سلام من کل حرفای ایشونو خلاصه میکنم تو این جمله ک..خونواده های ما گم شدن خونواده ای ک فرهنگ داشته باشه باعث میشه ک جامعش کم تر دچار این مشکلات بشه... خب کچل شدین؟؟... اصن مو بلنر خوب نیس..منم میخوام کوتاه کنم خونواده نمیزارن.:O:-) چ عجب بالاخره یهویی روز دخترو تبریک گفتین..والا... ممنون.. اینم ب افتخاز شما..ما دخترا ک بخیل نیستیم.. . میدونی چرا روز پسر نداریم؟؟؟ . . -چون وقتی که از بچگی میره سرکار مَـــــرد میشه -وقتی از همون بچگی رو ناموسش حساس و غیرتی میشه مَـــــرد میشه -وقتی همه ازش انتظار دارن مَـــــرد میشه -اصلا پسر تو سختیاست که مَـــــرد میشه -پس انقد مسخره نکنید که روز پسر نداریم -بعضی پسرا مَــــــردن مَــــــرد اینم به افتخارِ همه پسرا

مریم

یعنی از ما برای اطرافیانش چی میگه؟![متفکر]

ایلانا

[لبخند] از وبلاگ هایی که بدون پز دادن و سانسور کردن حرف دلشونو میزنن خوشم میاد ایول[چشمک] موفق باشی...

زهرامهدوی فر

تصمیم براساس اینکه هر چی عرف شد درست نیست..مثل اینکه بگی چو خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو ک در خیلی موارد صدق نمیکنه...خونواده های ایرونی دارن اصلیت یادشون میره.. عععععه وااا کجل شدن ک خوبه..یه هوایی ب مخ ادم میخوره..تازه بامزه میشن پسرا که.... واااااالو